O firmie

„FABA” S.A. to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma, specjalizująca się w produkcji narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Od ponad 70 lat produkowane przez nas narzędzia cieszą się uznaniem wśród specjalistów zajmujących się obróbką drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Obecnie jesteśmy największym i najbardziej znanym w Polsce producentem różnych rodzajów narzędzi do maszynowej obróbki drewna a swoje wyroby dostarczamy na rynek krajowy, oraz do prawie 50 krajów świata.

Oferowany przez firmę  FABA  asortyment to przede wszystkim zaawansowane technicznie narzędzia skrawające z ostrzami z polikrystalicznego diamentu (DP) oraz węglika spiekanego (HM), pozwalające zoptymalizować proces produkcyjny.

Narzędzia  FABA  są stosowane w różnych gałęziach przemysłu (przemysł drzewny, meblarski, budownictwo) i pozwalają na pełne wykorzystanie parku maszynowego u odbiorcy, dzięki zredukowaniu czasu obróbki i kosztów produkcji, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obrabianych elementów.

Oferta obejmuje: piły, frezy profilowe, narzędzia do złącz klinowych, głowice frezowe, narzędzia do drzwi i okien, noże strugarskie, narzędzia z ostrzami diamentowymi oraz systemy mocowań.

 

Naszą wielką dumą jest wysokiej klasy kadra techniczna oraz nowocześnie wyposażona baza maszynowa, gdzie produkcja i kontrola procesów technologicznych odbywa się na urządzeniach elektronicznych i laserowych najnowszej generacji. W procesach technologicznych stosujemy najwyższej jakości materiały krajowe i z importu.