Noże, części zamienne

Przeznaczenie

Noże proste oraz profilowe przeznaczone do montażu w głowicach nasadzanych oraz trzpieniowych.
Noże skrawające ze stali szybkotnącej (HSS) przeznaczone do profesjonalnej obróbki drewna litego miękkiego, noże skrawające z węglika spiekanego (HM) przeznaczone do profesjonalnej obróbki drewna litego lub klejonego i materiałów drewnopochodnych. Noże 1100-4H zostały udoskonalone o powierzchniowe pokrycie uszlachetniające HP lub HX. Pokrycia odpowiednio dobrane do rodzaju obrabianego materiału znacznie (nawet kilkukrotnie) wydłużające żywotność noża. Noże z pokryciem HP i HX przeznaczone są do obróbki drewna suchego i twardego w temperaturze do 200ºC (HP) oraz do obróbki drewna niedosuszonego i miękkiego w temperaturze do 300ºC (HX). Wykorzystywane do frezowania powierzchni płaskich, obróbki rowków i wręgów oraz specjalistycznego profilowania powierzchni i krawędzi.

Różnorodna oferta

Noże wykonywane z najwyższej jakości stali szybkotnącej oraz z węglika spiekanego w specjalnej technologii obróbki cieplnej i profilowania, odpowiednio dobranych do rodzaju obróbki, materiału obrabianego oraz parametrów i warunków panujących podczas obróbki, aby zapewnić prawidłową pracę w współpracy z narzędziami zarówno w standardowych warunkach, jak i przy skrajnie trudnych warunkach pracy. Noże wykonywane również w postaci kombinacji stali szybkotnącej oraz węglika jak w przypadku noży 1100-4. 
Po za szeroką gamą płytek prostych HM oraz standardowych płytek profilowych HM dostępnych z magazynu, FABA oferuje również płytki wg indywidualnych potrzeb klienta, tak aby zoptymalizować oraz dopasować gatunek węglika do rodzaju obrabianego materiału, warunków pracy oraz wymagań klienta, aby mogły wydajnie pracować. 

Realizacja

Najbardziej popularne rodzaje noży i płytek dostępne są „z półki”. Czas realizacji mniej popularnych wymiarów noży oraz płytek profilowych wykonywanych wg  indywidualnych zamówień to około 10 dni roboczych.