Narzędzia do okien i drzwi

Przeznaczenie

Zestawy frezów z nakładkami ze stali szybkotnącej (HSS) przeznaczone do profesjonalnej obróbki drewna litego miękkiego. Zestawy frezów z nakładkami z węglika spiekanego (HM) oraz głowic z wymiennymi nożami (HM) przeznaczone do profesjonalnej obróbki drewna litego oraz klejonego, materiałów drewnopochodnych oraz różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Wykorzystywane są do frezowania powierzchni płaskich oraz profilowania krawędzi w celu uzyskania określonego profilu okiennego i drzwiowego. Głównie wykonywane są zestawy w postaci głowic z wymiennymi płytkami.

Różnorodna oferta

Narzędzia wykonywane z najwyższej jakości materiałów odpowiednio dobranych do rodzaju obróbki, materiału obrabianego oraz parametrów i warunków panujących podczas obróbki, aby zapewnić prawidłową pracę narzędzi zarówno w standardowych warunkach, jak i przy skrajnie trudnych warunkach pracy.
Po za szeroką gamą zestawów katalogowych do wykonywania kompletnych okien w wersji dwu lub trzy-szybowej z różnego rodzaju okuciami i okapnikami, FABA wykonuje również narzędzia wg indywidualnych potrzeb klienta, tak aby zoptymalizować oraz dopasować konstrukcję do maszyny, warunków pracy, rodzaju obrabianego materiału oraz wymagań klienta, aby mogły wydajnie pracować. 

Precyzja

Narzędzia montowane na tulejach lub trzpieniach HSK, przeznaczone do profesjonalnej, bardzo dokładnej obróbki drewna litego oraz innych materiałów drewnopochodnych. Konstrukcja mocowania HSK zapewnia zawężoną tolerancję bicia promieniowego. Dzięki zastosowaniu systemu HSK pozwalającego również na produkcję okien łukowych, uzyskujemy wysoką dokładność i bardzo wysoką jakość powierzchni obrabianej. Narzędzia dostosowane do automatycznego procesu produkcyjnego na maszynach CNC.

Realizacja

Najbardziej popularne, katalogowe zestawy frezów lub głowic katalogowych do produkcji okien i drzwi wykonywane są w około 10 dni roboczych. Czas realizacji zestawów wykonywanych wg  indywidualnych zamówień to około 15 dni roboczych.