Głowice

Przeznaczenie

Głowice nasadzane do płaszczyzn oraz głowice do obróbki powierzchni kształtowych z nożami ze stali szybkotnącej (HSS) przeznaczone do profesjonalnej obróbki drewna litego miękkiego oraz  z nożami z lutowanymi ostrzami z węglika spiekanego (HM)  lub głowice z nożami kształtowymi z węglika spiekanego (HM) w formie wymiennych płytek przeznaczone do profesjonalnej obróbki drewna, drewna klejonego oraz materiałów drewnopochodnych.

Różnorodna oferta

Głowice o różnych wymiarach i o różnym zastosowaniu m. in. do precyzyjnej obróbki płaszczyzn, oraz do obróbki rowków lub wręgów oraz do profilowania. Noże do głowic wykonywane z najwyższej jakości stali szybkotnącej w specjalnej technologii obróbki cieplnej w piecu próżniowym, odpowiednio dobranej do rodzaju obróbki, materiału obrabianego oraz parametrów i warunków panujących podczas obróbki, aby zapewnić prawidłową pracę narzędzi zarówno w standardowych warunkach, jak i przy skrajnie trudnych warunkach pracy. Głowice projektowane są wg indywidualnych potrzeb klienta, tak aby zoptymalizować oraz dopasować konstrukcję do maszyny, warunków pracy, rodzaju obrabianego materiału oraz wymagań klienta, aby mogły wydajnie pracować. Głowice produkowane są w wersji tradycyjnej z korpusem stalowym lub w wersji o zmniejszonej wadze z korpusem aluminiowym.
Głowice wg indywidualnych zamówień produkujemy w zakresie wymiarowym: Dmax= 400mm oraz Bmax=350mm (dla głowic spiralnych G309 i G509 Bmax=250mm). W przypadku obróbki szerszych elementów istnieje możliwość zaprojektowania oraz wykonania zestawu składającego się z kilku głowic.
Głowice uzbrojone są w komplet noży wg zamówienia. Szeroka oferta noży standardowych przedstawiona jest w rozdziale 8. Noże, części zamienne.

Precyzyjne mocowania

Głowice produkowane są z różnego rodzaju mocowaniem, natomiast na uwagę zasługuje mocowanie hydro oraz wszelkiego rodzaju mocowania na trzpieniach stożkowych HSK oraz mocowanie HSK 85 WS. Konstrukcja głowic z mocowaniem jako integralna część głowicy, zapewnia zawężoną tolerancję bicia promieniowego zredukowaną do minimum. Dzięki systemowi hydro oraz HSK 85 WS, który pozwala również na idealne wyważenie narzędzia, poza bardzo wysoką jakością powierzchni obrabianej, uzyskujemy także możliwość pracy z zastosowaniem wysokich prędkości skrawania oraz prędkości posuwowych.

Realizacja

Najbardziej popularne rodzaje głowic dostępne są „z półki”. Czas realizacji mniej popularnych wymiarów oraz narzędzi wykonywanych wg  indywidualnych zamówień to około 10 dni roboczych.